«Це продаж 72 відсотків території України» - народний депутат України Олег Мейдич

Не дати іноземцям та глобальним українським агрохолдингам заволодіти 72 відсотками сільськогосподарських земель України вимагають учасники багатотисячної акції, яка сьогодні відбувається під Верховною Радою України, про це повідомляє кореспондентка vlasno.info. Об этом сообщает odessa-post.in.ua со ссылкой на СМИ.


Учасники акції виступають проти законопроекту №2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», оскільки він не відповідає інтересам українців та несе пряму загрозу національній безпеці України.


akcia-zemlia-propdazh 1 1


Аграрії, фермери та небайдужі українці прийшли з плакатами: "Не продавайте Батьківщину", "Земля — наша матір! Матір’ю не торгують!" Також в акції беруть участь народні депутати фракції ВО "Батьківщина", які також не підтримують прийняття законопроекту.


- Законопроект суперечить продовольчій безпеці та територіальній цілісності України, — пояснює народний депутат України від ВО "Батьківщина", перший заступник голови аграрного Комітету Верховної Ради Олег Мейдич. — У законопроекті сказано, що першочергове право власності на сільськогосподарську землю надається українським фермерам та селянам. І водночас у документі є невеличка зноска, що землю продаватимуть за ринковою ціною. А це означає, що той, хто дасть більше, той купить більше. Сьогодні глобальні українські агрохолдинги мають по сотні тисяч гектар сільськогосподарських земель і кожний з цих агрохолдингів має іноземний капітал. В Україні 72% сільськогосподарських земель від всієї території і це буде не продаж землі, а продаж території нашої держави. Ще один вбивчий для України пункт, в якому йдеться про те, що 15 % території земель однієї області можна придбати в одні руки. Це означає, що шестеро-семеро людей викупить всю сільськогосподарську землю в одному регіоні, а фермери та селяни залишаться ні з чим.


akcia-zemlia-propdazh2 1


"Батьківщина" наполягає на негайному відкликанні проекту закону № 2178. І лише після широкого обговорення його із представниками аграрного сектору та громадськості на парламентських слуханнях напрацювати законопроект про ринок землі.


Читайте також: Законопроект про ринок землі обговорюватимуть на парламентських слуханнях.Фото надано прес-службою Олега Мейдича


Джерело статті: “http://vlasno.info/politika/gromada/protesti/item/32072-tse-prodazh-72-vidsotkiv-terytorii-uk”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя